Úspora energií

Šetříme Vaše peníze!

 

1/ Nízké náklady na topení

Obálka budovy plní parametry pasivního domu

Naše venkovní stěna /175 mm/ = cca 800 mm Ytong nebo 500 mm Ytong + 110 mm Polystyren 

Energetická náročnost budovy dle celkově spotřebované 
energie – „A“

V současné době plníme s předstihem termo - izolační požadavky, které ukládá zákonná legislativa až od roku 2020.

E_stitek.pdf

Srovnání tepelně izolačních vlastností

Díky lepším izolačním vlastnostem dochází k prostorové úspoře. Lze vycházet z poměru 1 : 1,8, tzn., že 10 cm PUR pěny /desky / = cca 18 cm polystyrenu nebo minerální izolace.  

Výhody použití PUR izolace

Základní výhody:

 • Vysoká tepelná izolace 
 • Resistence vůči vlhkosti a rozpouštědlům 
 • Vynikající prostorová stabilita 
 • Vysoká pevnost - je pochozí 
 • Resistentní vůči plísním a houbám 
 • Vysoká tepelná stálost

Technické řešení domu – tepelně – izolační vlastnosti

Námi navržené „základní“ stavební prvky odpovídají nejen zákonným, ale ve většině případů i hodnotám pro pasivní domy – obálka stavby. V případě „stropu“ lze použít panel  175 mm, který plní pasivní standard s velkou rezervou. V současné době plníme s předstihem termo - izolační požadavky, které ukládá zákonná legislativa až od roku 2020.
Díky použití nových technologií /panely mají u obvodových stěn tloušťku 125 mm až 220 mm, podlah a stropů 125 – 175 mm/ dosahují parametrů, kterých jde těžko dosáhnout s běžnými materiály 

2/ Automatická výměna vzduchu

Ke každému domu doporučujeme i použití „Rekuperace“, která má následující výhody:

 1.  Účinnost výměny tepla /odebírá teplo z koupelny, kuchyně,.... a předává ho nově přivedenému vzduchu/: 88 - 95 % = úspora energie na topení.
 2. Nízká spotřeba energie /dům cca 75 m2, při 4 osobách /: cca 20 W/hod. /= 1 úsporná žárovka/. Vycházel jsem ze studie Passivhaus Institut SRN pro námi použitou rekuperaci Stiebel Eltron LWZ 170 E plus a normy ČSN 730540 /Větrání budov/. 
 3. Odvádí vlhkost, zkažený vzduch x přivádí čerstvý "luft" = zabraňuje únavě a hlavně tvorbě plísní
 4. Antibakteriální provedení rozvodů
 5. Výměna filtrů - 1x/4 měsíce ....... výměnu si provede každý sám - není potřeba specializovaná firma /cena filtru – cca 100 CZK/.

Certifikát Passivhaus ke stažení

STIEBEL-ELTRON.pdf

3/ Na požádání lze dům vybavit moderní fotovoltaikou nového typu 

Fotovoltaické panely jsou již integrovány ve střešní krytině (žádné zbytečné instalování extra panelů a tím i zatěžování střechy). 

S firmou, s kterou spolupracujeme, je připraveno kompletní řešení dodávek krytiny a příslušenství ostrovních elektráren pro pokrytí spotřeby do cca 5000 W, což odpovídá filozofii firmy o dodávkách pro „samospotřebu“. I přesto, že od roku 2014 již nejsou žádné výkupní ceny a podpora státu, je investice do fotovoltaické elektrárny především investicí do energetické soběstačnosti a snížení účtů za elektřinu. Základním aspektem rychlé návratnosti je co nejvíce vyrobené energie spotřebovat ve spotřebičích (přímotop, tepelné čerpadlo, bojler, klimatizace, pračka, myčka, osvětlení atd.).