Realizace

Rodinné domy z panelů TIP jsou domy nové generace

Jedná se o montované domy, postavitelné na jakémkoli pozemku s rovnou plochou. Díky použitím nové technologie panelů obvodových stěn, stropů a podlah, jsou domy velice snadno a rychle smontované. 

Hlavní výhodou montovaných domů TIP je, že při montáži není potřeba žádná složitá mechanizace a domy se montují převážně ručně. Další výhodou je, že tyto domy nepotřebují kompletní betonovou základovou desku. Domy se dají montovat na jakýkoliv dlouhodobě stabilní povrch, který musí být upraven do roviny.  
V extrémním případě se dá dům rozebrat a pozemek zůstane volný.

Jak rychle je dům postaven?

  • zpevněná plocha: cca 3 týdny /záleží na složitosti terénních úprav – svah, …/
  • skelet domu vč. izolace (obvodové zdi, stropy, podlaha, vnitřní příčky):  4 - 6 dnů
  • hrubá stavba (zpevněná plocha, skelet, krovy, střecha, okna): cca 3 měsíce
  • na klíč:  cca 4 měsíce - záleží na složitosti vnitřního vybavení

Úsporu díky rychlosti výstavby.

Díky krátké době výstavby /2 – 5 měsíců/ získáte oproti zděným stavbám min. půl roku času. Nejen, že se můžete dříve nastěhovat do svého, ale ušetříte i desetitisíce korun na nájmu a díky rychlému čerpání hypotéky i tisíce korun na úrocích.
 

Lehká sestavitelnost

Rodinné domy TIP přináší nový způsob bydlení. Nové technologie, odrážející se v příjemné ceně i kvalitě, otevírají možnosti doslova každému.

Vysoká variabilita možností - Od typových domů až po stavby dle přání klienta.

Lehká konstrukce – našich cca 40 kg/m2 proti „klasickým“materiálům/Porotherm, Yttong,…/ min. 350 kg/m2 

Žádná složitá mechanizace – jedná se o přesnou /typ „lego/, převážně ruční práci. Skelet je postaven za 4 – 6 dní.

Stavba na jednoduchých základech – není potřeba masivní Základová deska

Jedná se o montované domy postavitelné na jakémkoli pozemku s rovnou plochou. Díky použitím nové technologie panelů obvodových stěn, stropů a podlah, jsou domy velice snadno a rychle smontované.

Tyto panely, které mají u obvodových stěn tloušťku 125 mm až 200 mm, podlah a stropů 125 – 175 mm dosahují parametrů, kterých jde těžko dosáhnout s běžnými materiály. Z panelů TIP se dají provádět jak typové domy, tak i domy podle přání klienta.

  • jednoduchou a rychlou montáží (není potřeba žádná složitá mechanizace)
  • velice lehkou konstrukcí
  • úsporou nákladů na založení domu
  • nenáročnou logistikou - dům se dodává jako skládačka, kdy si stavebník může tento dům sestavit sám, nebo pod dohledem montérů

Hlavní výhodou montovaných domů TIP je, že při montáži není potřeba žádná složitá mechanizace a domy se montují převážně ručně. Další výhodou je, že tyto domy nepotřebují kompletní betonovou základovou desku. Domy se dají montovat na jakýkoliv dlouhodobě stabilní povrch, který musí být upraven do roviny.  Tyto stavby se dají montovat i na stávající půdorys zničených domů.

Všeobecná dostupnost

Díky nízké ceně si může rodinný dům dovolit mnohem větší skupina lidí. Ceny se dle rozsahu práce (skelet/na klíč) a velikosti pohybují v rozmezí půl milionu až čtyř milionů korun .